Świetlica dźwiękowa

„Cześć, jesteśmy Świetlicą dźwiękową z Katowic. Tworzymy bezpieczną przestrzeń eksperymentów z dźwiękiem, w ramach której można się wyszumieć i zdobyć wiedzę przydatną w dalszej pracy ze wszelkimi formami audialnymi.

Świetlica dźwiękowa docelowo będzie przestrzenią łączącą w sobie funkcje otwartej pracowni, amatorskiego studia i warsztatu audio. W zależności od realizowanego przedsięwzięcia Świetlica będzie służyć do beztroskiej pracy i zabawy z nagrywaniem, realizowaniem i montowaniem dźwięku, a także testowaniem urządzeń, improwizowaniem i koncertowaniem.

Motywem przewodnim Świetlicy jest odejście od stechnicyzowanego i sprofesjonalizowanego dyskursu audialnego w stronę dźwiękowego przedszkola, placu zabaw czy harcówki. Projekt Świetlicy skierowany jest do młodych osób chcących zajmować się w przyszłości dźwiękiem.

Do artystów, którzy są na początku swojej drogi muzycznej. Zapraszamy dziennikarzy i autorów audycji chcących poznać tajniki nagrywania podcastów, dokumentów, słuchowisk oraz wszystkich, których interesuje muzyka i dźwięk, ale nie wiedzą od której strony do nich podejść.”

Do tej pory zrelizowaliśmy półkolonie w Biurze Dźwięku Katowice, warsztaty podczas A>festiwalu w galerii Szałfynster, warsztaty dla najmłodszy w Centrum Sztuki WRO.

Masz pomysł na kolektywne działanie? Chciałbyś udostępnić swój sprzęt do wspólnej zabawy? Masz ochotę przeprowadzić warsztaty? Chcesz się spotkać i poeksperymentować? Chcesz wspólnie z nami budować Świetlicę? Napisz: paulina.pikiewicz@gmail.com / radeksirko@gmail.com

Fotorelacja – Bastek Łąkas (A>festiwal), Michał Jędrzejowski (Półkolonie w Biurze)